Větvičky

Klub Větvičky je pro menší děti cca od 1,5 roku do 3 let a jejich maminky, tatínky, babičky, dědečky :- )

Otevíráme možnost zažívat krásy přírody společně se svými kamarády a maminkami či tatínky, babičkami, dědečky či tetami. Program je v souladu s principy lesní školky. Zvyklosti, rituály. Pravidelný pobyt venku, známé přírodní prostředí - děti mohou pak plynule přestoupit do programu lesní školky již bez maminky.

O co nám jde?

Chceme objevovat přírodu a aktivně si přitom s ní pohrát. Trocha deště nebo sněhu nás nezastaví. Budeme si hrát na louce, na poli, v lese, u rybníka, v tělocvičně. Přírodu budeme zkoumat všemi smysly. A naše zážitky si taky namalujeme nebo nějaké poklady či dárečky vyrobíme.

Program cca na 1,5 hodiny: úvodní básničky, písničky s pohybem - procházka s drobnými úkoly, utváření sportovních dovedností a společné hry v přírodě.

Program pokračuje společnou svačinkou a pak tvořením (v případě velmi nepříznivého počasí se můžeme přesunout do tepla).

Praktické informace:

Kdy: středa od 9:30 do 11:00 plus možná půl hodinka pro maminky, dle potřeb dětí. Kde: sraz před zámkem Měšice (či bude upřesněno dle plánovaných aktivit) Pro koho: zejména pro děti mladších 3 let v doprovodu rodiče - maminka, tatínek, babička, teta.... Trasy budou případně přizpůsobeny kočárkům.

S sebou: podložku na sezení, nepromokavé oblečení, pro děti náhradní oblečení, svačinka, pití.

Programem provází Barbora Kosinová nebo Irena Šulcová. Kontakt: barbora.kosinova@jikos.cz nebo případně lesnims.stromecek@seznam.cz či tel.: 777 027 146

Prosíme o přihlášení (nejpozději večer před), abychom věděli, kolik se nás sejde a abyste získali aktuální informace o srazu. Cena 50,- Kč, platí se na místě, nic se nepředplácí.